پی کو باکس


افسردگی بعد از طلاق؟

من بعد از طلاق دچار افسردگی شدم و از هیچ چیز لذت نمیبرم راه درمانش چیه؟
پاسخ ها

با سلام

واقعا متاسفیم که شما از همسر خود جدا شده اید . طلاق یکی از تلخ ترین و دردناک ترین حقیقت های روزگار است اما گاهی واقعا طلاق یک لازمه برای رشد شخصیتی و اخلاقی و اجتماعی برای هر دو طرف می باشد. اما اکثر ازدواج هایی که به طلاق منجر می شوند را می توان با مشاوره های لازم ، کاری کرد که زوجین به زندگی خود ادامه دهند . طبق نظر اکثر مشاورین از هر 5 طلاق 4 طلاق را با مشاوره و راهنمایی میتوان به زندگی عادی برگرداند.

مقدار بسیار زیادی برای خارج شدن از این حالت روحی به خود شما بستگی دارد .

1- معمولا بعد از جدایی و طلاق دورانی برای هر یک زوجین پیش می آید که باعث ناراحتی و به قولی سوگواریشان می شود و شما هم بهتر است به خودتان اجازه سوگواری بدهید و این را بدانید که هیچ چیز مانند زمان نمیتواند التیامی برای روح و روان شما باشد.

2- سعی کنید کاری را که دوست دارید انجام دهید و خودتان را به آن کار مشغول کنید تا خاطرات و ناراحتی های طلاق به سراغتان نیاید و از همه مهمتر تمام سعی خودتان را بکنید تا ورزش کنید زیرا ورزش یکی از بهترین راه ها برای خارج شدن از افسردگی می باشد.

3- معمولا افرادی که از هم جدا می شوند دچار عدم اعتماد به نفس در زندگی می شوند . شما باید سعی کنید که خودتان را دوست داشته باشید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و به این فکر کنید که شاید طلاق حق مسلم شما و برای زندگی بهتر شما ضروری بوده است.

4- باید این واقعیت را بپذیرید که زندگی بعد از طلاق دشوار و ناراحت کننده است و شما باید یک زندگی جدید و خوبی را شروع کنید و باید سعی کنید خاطرات را به فراموشی بسپارید گرچه انجام دادن این کار سخت است اما بهترین راه منتظر زمان ماندن و گذشت زمان است.

5- سعی کنید با دوستانتان روابط نزدیک تری برقرار کنید و با آنها به تفریح و سرگرمی بپردازید ولی توجه کنید که هیچ نیازی نیست تا شما از طلاق و مواردی که باعث طلاق شما با همسر قبلیتان شده حرفی به میان بیاورید.

در انتها شما باید به آینده امیدوار باشید و با توکل کردن به خدا به راهتون ادامه بدید و سعی کنید راه جدید و زندگی جدیدی رو آغاز کنید و مطمئن باشید این افسردگی و ناراحتی بعد از مدتی از بین میره پس همه چیز را به خدا و به زمان بسپارید.

موفق و پیروز باشید

گروه مشاوره سایت پاسخ آنلاین

ورود
 
 
کلمه عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام
نظر سنجی
آیا با فروشگاه کتاب PDF و بخش VIP آموزش مسائل زناشویی موافقید؟
جدیدترین پرسش ها
پرسش خود را بپرسید
ایمیل
تحصیلات
سن
گروه
زیرگروه
عنوان