افسردگی بعد از طلاق؟

من بعد از طلاق دچار افسردگی شدم و از هیچ چیز لذت نمیبرم راه درمانش چیه؟
پاسخ ها

با سلام

واقعا متاسفیم که شما از همسر خود جدا شده اید . طلاق یکی از تلخ ترین و دردناک ترین حقیقت های روزگار است اما گاهی واقعا طلاق یک لازمه برای رشد شخصیتی و اخلاقی و اجتماعی برای هر دو طرف می باشد. اما اکثر ازدواج هایی که به طلاق منجر می شوند را می توان با مشاوره های لازم ، کاری کرد که زوجین به زندگی خود ادامه دهند . طبق نظر اکثر مشاورین از هر 5 طلاق 4 طلاق را با مشاوره و راهنمایی میتوان به زندگی عادی برگرداند.

مقدار بسیار زیادی برای خارج شدن از این حالت روحی به خود شما بستگی دارد .

1- معمولا بعد از جدایی و طلاق دورانی برای هر یک زوجین پیش می آید که باعث ناراحتی و به قولی سوگواریشان می شود و شما هم بهتر است به خودتان اجازه سوگواری بدهید و این را بدانید که هیچ چیز مانند زمان نمیتواند التیامی برای روح و روان شما باشد.

2- سعی کنید کاری را که دوست دارید انجام دهید و خودتان را به آن کار مشغول کنید تا خاطرات و ناراحتی های طلاق به سراغتان نیاید و از همه مهمتر تمام سعی خودتان را بکنید تا ورزش کنید زیرا ورزش یکی از بهترین راه ها برای خارج شدن از افسردگی می باشد.

3- معمولا افرادی که از هم جدا می شوند دچار عدم اعتماد به نفس در زندگی می شوند . شما باید سعی کنید که خودتان را دوست داشته باشید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و به این فکر کنید که شاید طلاق حق مسلم شما و برای زندگی بهتر شما ضروری بوده است.

4- باید این واقعیت را بپذیرید که زندگی بعد از طلاق دشوار و ناراحت کننده است و شما باید یک زندگی جدید و خوبی را شروع کنید و باید سعی کنید خاطرات را به فراموشی بسپارید گرچه انجام دادن این کار سخت است اما بهترین راه منتظر زمان ماندن و گذشت زمان است.

5- سعی کنید با دوستانتان روابط نزدیک تری برقرار کنید و با آنها به تفریح و سرگرمی بپردازید ولی توجه کنید که هیچ نیازی نیست تا شما از طلاق و مواردی که باعث طلاق شما با همسر قبلیتان شده حرفی به میان بیاورید.

در انتها شما باید به آینده امیدوار باشید و با توکل کردن به خدا به راهتون ادامه بدید و سعی کنید راه جدید و زندگی جدیدی رو آغاز کنید و مطمئن باشید این افسردگی و ناراحتی بعد از مدتی از بین میره پس همه چیز را به خدا و به زمان بسپارید.

موفق و پیروز باشید

گروه مشاوره سایت پاسخ آنلاین

ورود
 
 
کلمه عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام
نظر سنجی
سطح پاسخ سوالات چگونه است؟

جدیدترین پرسش ها
پرسش خود را بپرسید
ایمیل
تحصیلات
سن
گروه
زیرگروه
عنوان